Action Icon

Otvor srdce, daruj knihu!

Dobré skutky.
Obdarovanie detí zo sociálne slabých pomerov.
Darčeky anonymných darcov.

Kedy ste naposledy darovali niekomu knihu? Darujte ďalšiu! Projekt Otvor srdce, daruj knihu ponúka jedinečnú šancu pridať sa k stovkám darcov a stať sa “knižným škriatkom”.

 

Kniha je vždy dobrý darček a ešte lepším, ak je to tá vysnívaná. Už štrnásty rok deti zo sociálne znevýhodnených rodín po celom Malokarpatskom regióne posielajú knižné želania do Nadácie REVIA. My hľadáme anonymných darcov, ktorí im tieto túžby splnia.

Publikácie môžete zakúpiť aj Vy už od 19. novembra do 31. decembra 2018 v kníhkupectvách Folly v Modre, Artforum a Panta Rhei v Pezinku a Arch Books v Bratislave. My ich v Nadácii REVIA s pomocou dobrovoľníkov následne zabalíme a deťom odovzdáme pod stromček. 

Už 14 rokov prostredníctvom nadšených podporovateľov sprostredkúvame deťom z rôznych kútov nášho okolia encyklopédie, detektívky, či rozprávky od výmyslu sveta, a tým im zmysluplne robíme Vianoce o čosi  kúzelnejšie. 

S vašou pomocou sa nám podarilo za posledných trinásť rokov splniť priania 
2 008 deťom, pričom boli darované knižky v hodnote neuveriteľných 17 765 eur.

Spisovateľka Veronika Šikulová o projekte Otvor srdce, daruj knihu hovorí: „S nami sa sny plnia. Najkrajší darček je ten, ktorý dáme. Aj na knižku od Vás ktosi čaká. Kúpte mu ju!"

Vyše 213 detí knižku dostalo, 57 ešte stále nemá svojho darcu. Kúpte vianočné prekvapenie ďalšiemu mladému čitateľovi. 

Ako to celé funguje?
Veľmi jednoducho.
Navštívte vybrané kníhkupectvo v našom regióne.
Nájdete tu knižky označené štítkami: Otvor srdce, daruj knihu.
Vyberte si, ktorá sa vám zapáči, napíšte mladému čitateľovi venovanie a zakúpte ju.
Nadácia REVIA v spolupráci s príslušným kníhkupectvom knižku odovzdá mladému čitateľovi pod stromček.
Ak by ste mali pochybnosti opýtajte sa priamo v kníhkupectvách:
Artforum Pezinok (Kollárová ul., PK), 
Folly (OC Kocka, Modra),
Arch Books (Fakulta architektúry STU)
Panta Rhei (OC Plus, Pezinok)

"Knihy otvárajú naše srdcia a mysle. A naše srdcia a mysle otvárajú knihy. Kniha sa pred našimi očami mení na okno do zázračného sveta. Cez popísané a vytlačené stránky vidíme vzdialené končiny, pestrofarebnú prírodu, vidíme históriu v celej kráse a niekedy aj hrôze. Prežívame príbehy, niekedy veselé, inokedy dramatické. Niekedy fantastické a inokedy navlas rovnaké, aké zažívame v každodennej realite – a práve táto podobnosť nás fascinuje. So svojím životom, s našimi radosťami či starosťami nie sme sami. Sú s nami hrdinovia kníh. Spolu s nimi si kladieme otázky, prečo sme na svete, čo čakáme od života a čo chceme dať svetu okolo nás. Darujte svojim blízkym knihu. Darujete spolu s ňou okno do sveta, ale aj do vlastnej duše. Darujete kúsok svojho srdca. Darujete lásku." odkazuje nám spisovateľ a podporovateľ čítania Márius Kopcsay.

Ďakujeme, že nám pomáhate šíriť dobro ďalej!

 

Projekt podporujú slovom i skutkom:

Spisovatelia Veronika Šikulová a Márius Kopcsay - ĎAKUJEME :)

Partneri:

 

 

 

 

Spoločnosť GRAFIT nám prispela darčekovým baliacim papierom, do ktorých deťom knižky balíme. 

Spolupracujeme s:

ZŠ s MŠ Častá, ZŠ Kupeckého Pezinok, Spojená škola Pezinok a Modra, ZŠ Ľ. Štúra Modra, ZŠ Na bielenisku Pezinok, Gymnázium Modra, ZŠ Šenkvice, Materské školy v Modre, ZŠ a MŠ Báhoň, ZŠ s MŠ Viničné, ZŠ Vajanského Modra, ZŠ a MŠ Vištuk, CZŠ Doľany, ZŠ Svätý Jur, ZŠ a MŠ Budmerice, ZŠ Budmerice, Centrum pre rodinu Mamatataja Pezinok.

 

Projekt je realizovaný v partnerstve s Asociáciou komunitných nadácií Slovenska.

Krátka reportáž o projekte z roku 2015:

Reportáž teraz.sk