Action Icon

Otvor srdce, daruj knihu!

Dobré skutky.
Obdarovanie detí zo sociálne slabých pomerov.
Darčeky anonymných darcov.

Kedy ste naposledy darovali niekomu knihu? Projekt Otvor srdce, daruj knihu ponúka jedinečnú šancu pridať sa k vyše 270 darcom a stať sa “knižným škriatkom”.

Anonymní darcovia v 13. ročníku prekvapili a darovali knižku 274 deťom zo sociálne a finančne znevýhodnených rodín z Malokarpatského regiónu. Publikácie v hodnote 2 758 € bolo možné zakúpiť od novembra do decembra 2017 v kníhkupectvách Folly v Modre, Artforum a Panta Rhei v Pezinku a Arch Books v Bratislave a Nadácia REVIA ich následne s pomocou dobrovoľníkov zabalila a deťom odovzdala pod stromček. 

Už 13 rokov prostredníctvom nadšených podporovateľov sprostredkúvame deťom z rôznych kútov nášho okolia encyklopédie, detektívky, či rozprávky od výmyslu sveta, a tým im zmysluplne robí Vianoce o čosi  kúzelnejšie. 

S vašou pomocou sa nám podarilo za trinásť rokov splniť priania 2 008 deťom, pričom išlo o knižky v hodnote neuveriteľných 17 765 eur.

Spisovateľka Veronika Šikulová o projekte Otvor srdce, daruj knihu hovorí: „Aj tieto deti napísali Ježiškovi, kúpte im knihu! Staňte sa Ježiškom, urobte radosť neznámemu chlapcovi alebo dievčaťu!“

Ako to celé funguje?
Veľmi jednoducho.
Navštívte vybrané kníhkupectvo v našom regióne.
Nájdete tu knižky označené štítkami: Otvor srdce, daruj knihu.
Vyberte si, ktorá sa vám zapáči a zakúpte ju.
Nadácia REVIA v spolupráci s príslušným kníhkupectvom knižku odovzdá mladému čitateľovi pod stromček.
Ak by ste mali pochybnosti opýtajte sa priamo v kníhkupectvách:
Artforum Pezinok (Kollárová ul., PK), 
Folly (OC Kocka, Modra),
Arch Books (Fakulta architektúry STU)
Panta Rhei (OC Plus, Pezinok)

"Máme internet plný zábavy, informácií, písmeniek aj obrázkov. A predsa aj moderný človek, homo internetus facebookus zažíva neopakovateľný pocit, keď drží v ruke knihu, pohládza jej stránky, ponára sa do jej obsahu. Poznanie, ale aj emocionálny zážitok, ktorý nám kniha poskytuje, je skrátka neopakovateľný a nenahraditeľný. A vždy taký aj bude. Tak ako je neopakovateľný pocit radosti, keď knihu niekomu darujeme. Pomôžme darovať knihu deťom, ktoré to potrebujú, aby si pod vianočným stromčekom rozbalil kúsok zázračného sveta, ktorým im kniha pomáha odhaliť. A tiež kúsok naše ľudskosti, ktorým môžeme prispieť k ich budúcemu plnohodnotnému životu.Vďaka nášmu daru deti budú vedieť nielen, ako sa volá najvyššia hora Himalájí, koľko druhov vtákov u nás žije a koľko hviezd svieti na oblohe - ale tiež, kde hľadať dobro a zlo.
Darujme deťom kúsok sveta a kúsok ľudskosti." Odkazuje nám spisovateľ a podporovateľ čítania Márius Kopcsay.

Ďakujeme, že nám pomáhate šíriť dobro ďalej!

 

Projekt podporujú slovom i skutkom:

Spisovatelia Veronika Šikulová a Márius Kopcsay - ĎAKUJEME :) 

 

Za balenie knižiek tento rok ďakujeme

Adamovi Hercegovi
Bronislave Gerátovej
Lucii Vavákovej
Monike Kahúnovej
Anete Hladíkovovej
Eve Oslíkovej
Táni Tomašovičovej
Eve Šiškovej
Eve Ševčíkovej

Pozrite si krátku reportáž o projekte z roku 2015: Reportáž:

Reportáž teraz.sk

 

Partneri:

 

 

 

 

Spolupracujeme s:

ZŠ s MŠ Častá, Krízové stredisko Trnava, ZŠ Kupeckého Pezinok, Spojená škola Komenského Pezinok, ZŠ Ľ. Štúra Modra, ZŠ Na bielenisku Pezinok, ZŠ Orešie Pezinok, Gymnázium Modra, ZŠ Šenkvice, Materské školy v Modre, ZŠ a MŠ Báhoň, ZŠ Jablonec, ZŠ s MŠ Viničné, MŠ Chorvátsky Grob, ZŠ Vajanského Modra, ZŠ a MŠ Vištuk, ZŠ Doľany, ZŠ Svätý Jur, ZŠ a MŠ Budmerice, Centrum pre rodinu Mamatataja Pezinok.

 

Projekt je realizovaný v partnerstve s Asociáciou komunitných nadácií Slovenska.