Action Icon

Vianočný orloj

Nezabudnuteľná atmosféra.
Prekvapenie a radosť.
Náš darček pre všetkých.

Vianočný orloj 2022

Živý orloj je súčasťou vianočných trhov. Dobrovoľníci nadácie v prezlečení imitujú figúrky orloja a v danú hodinu pozdravujú okoloidúcich. Svojím vystúpením prispievajú pozitívnou energiou k atmosfére Vianoc. Tento zážitok je darčekom nadácie pre komunitu. Veď Vianoce sú o stretávaní, nezištnom dávaní, dobrých skutkoch, priateľstve a rodine.

Po dvoch rokoch sa nám opäť podarilo zorganizovať Živý vianočný orloj v Modre – tentoraz po novom – imitáciou pražského orloja s apoštolmi. Mladí nadšenci z OZ AMAVET sa predviedli v krásnych nových kostýmoch, ktoré navrhla a ušila pani Hanka Šimečková z Modry. Veríme, že sme spríjemnili v Modre sobotný večer a naladili mnohých na Vianočnú atmosféru.

Pezinský živý vianočný orloj sa neuskutočnil pre komplikovanú situáciu – príšerné daždivé počasie a pretože mnoho dobrovoľníkov zo ZŠ Na bielenisku ochorelo. Veríme, že budúci rok nám to vyjde.

Ďakujeme za predstavenie modranského orloja a spoluprácu na jeho zabezpečení - OZ AMAVET klub č. 944 Impulz a ich rodinným príslušníkom, Ingrid Kuníkovej, Hanke Šimečkovej, pracovníkom Kultúrnemu centra v Modre, OZ ĽUSK.

Ďakujeme za prejavenú ochotu a snahu o prípravu pezinského orloja - žiakom, pedagógom, ich rodinným príslušníkom zo ZŠ Na bielenisku v Pezinku, pracovníkom Mestského múzea v Pezinku a Petrovi Bittnerovi.

Spolu sme poslali dobro ďalej.

 

 

       

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďakujeme