Action Icon

Vianočný orloj

Nezabudnuteľná atmosféra.
Prekvapenie a radosť.
Náš darček pre všetkých.

Živý orloj je súčasťou vianočných trhov. Dobrovoľníci nadácie v prezlečení imitujú figúrky orloja a v danú hodinu pozdravujú okoloidúcich. Svojím vystúpením prispievajú pozitívnou energiou k atmosfére Vianoc. Tento zážitok je darčekom nadácie pre komunitu. Veď Vianoce sú o stretávaní, nezištnom dávaní, dobrých skutkoch, priateľstve a rodine.

Vianočný orloj 2019

Vianoce sa nezadržateľne blížia a my sme sa rozhodli opäť naplniť mestá tou najmagickejšou atmosférou. Tento rok ožije Radnica v Pezinku a rovnako aj tá historická v Modre. Predstavia sa postavičky napr. Anjela, Troch kráľov, Mikuláša, Čerta, Sv. Rodiny či Ovečky, ktoré si budete môcť vychutnať už 13. 12. na Pezinských Vianočných trhoch o 16-tej, 17-tej, a 18-tej hodine. Na modranských Vianočných zastaveniach budeme postavy predvádzať od 17-tej do 19-tej každú hodinu o celej  sobotu 14. 12. 

V rámci modranských Vianočných zastavení pri poháriku vareného vína, či voňavých medovníčkoch bude môcť navštíviť aj náš špeciálny stánok, kde sa predstaví projekt Odpad sa nevyparí a vy si okrem potrebných informáciach o odpade v Modre môžete zakúpiť ekologicky prijateľné výrobky a darčeky pre svojich blízkych. Výťažok poputuje na rozvíjanie tohto projektu v budúcnosti. 

Veríme, že sa spoločne naladíme na Vianočnú atmosféru, ktorá sa už nezadržateľne blíži a spolu pošleme dobro ďalej.  

Ďakujeme Mestu Modra, Mestskému kultúrnemu centru Modra a OZ AMAVET klub č. 944 Impulz, Mestskému múzeu Pezinok a ZŠ Na bielenisku za spoluprácu, bez ktorej by sme toto predstavenie nemohli uskutočniť. 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky: Jana Kuchtová

 

 

 

 

Ďakujeme