Action Icon

Vianočný orloj

Nezabudnuteľná atmosféra.
Prekvapenie a radosť.
Náš darček pre všetkých.

Živý orloj je súčasťou vianočných trhov. Dobrovoľníci nadácie v prezlečení imitujú figúrky orloja a v danú hodinu pozdravujú okoloidúcich. Svojím vystúpením prispievajú pozitívnou energiou k atmosfére Vianoc. Tento zážitok je darčekom nadácie pre komunitu. Veď Vianoce sú o stretávaní, nezištnom dávaní, dobrých skutkoch, priateľstve a rodine.

Vianočný orloj 2017

Rok 2017 priniesol 14. ročník Vianočného živého orloja a dokonca opäť v dvoch mestách malokarpatského regiónu. 15.12. 3x v Pezinku a o deň neskôr v Modre. 

Pezinský orloj Nadácia REVIA pripravovala v spolupráci so študentami Obchodnej Akadémie
v Pezinku a ich cvičnou firmou - Komunitná nadácia pri OA, kde si študenti trénujú svoje zručnosti s vedením nadácie aj v spolupráci s Nadáciou REVIA. Spolu s organizáciou Charitatívnym bazárom vytvorili projekt, ktorý mal za cieľ podporiť revitalizáciu kruhového objazdu v Pezinku pred budovou ich školy. Ich snaženie prinieslo výťažok v pekných hodnote 350 eur

Pezinskí herci a organizátori orloja: Stephanie Balážiková, Andrea Jedličková, Helena Kršiaková, Vladimír Mizerák, Katarína Oškerová, Ema Sušienková, Tomáš Škoda, Alex Šuplata,
Alžbeta Kontšeková, Natália Kadárová

Modranský orloj sa uskutočnil v spolupráci nadácie s OZ AMAVET klub č. 944 Impulz. Druhý rok dobrovoľníci z tohto modranského občianskeho združenia spríjemnili atmosféru Vianočných zastavení v historickej radnici Modry.  Naša vďaka patrí: Marcele Ďuricovej, Samuelovi Ďuricovi, Lucii Figurovej, Tomášovi Figurovi, Sofii Marii Hildebrandt, Richardovi Hildebrandt, Radoslavovi Kuníkovi, Stanislavovi Aurelovi Kuníkovi, Zuzane Macharikovej, Andrey Otrubovej, Hanke Slámkovej, Jakubovi Slámkovi, Nikol Vandákovej, Gregorovi Vandákovi, Karoline Trajdovej.

Za kostýmy, kulisy a zázemie k orloju ďakujeme OZ ĽUSK, Janke Kintlerová a Barbore Krištofovej

Ďakujeme aj naším partnerom, bez ktorých by sme asi iba ťažko mohli realizovať našu snahu: Mesto Pezinok, Mesto Modra, Mestské kultúrne centrum Pezinok, Mestské kultúrne centrum Modra, TV Pezinok. 

 

ĎAKUJEME