Action Icon

Vianočný orloj

Nezabudnuteľná atmosféra.
Prekvapenie a radosť.
Náš darček pre všetkých.

Živý orloj je súčasťou vianočných trhov. Dobrovoľníci nadácie v prezlečení imitujú figúrky orloja a v danú hodinu pozdravujú okoloidúcich. Svojím vystúpením prispievajú pozitívnou energiou k atmosfére Vianoc. Tento zážitok je darčekom nadácie pre komunitu. Veď Vianoce sú o stretávaní, nezištnom dávaní, dobrých skutkoch, priateľstve a rodine.

Vianočný orloj 2019

V Pezinku ožil Vianočný orloj 13. 12. na Vianočných trhoch z radničnej vežičky. Deti zo základnej školy Na Bielenisku previedli tradičné kostýmy čerta, anjelika, ale aj novodobé princezné, efíkovia a iné. Modranský orloj by sa neuskutočnil nebyť mladých z OZ AMAVET, ktorí sa taktiež predviedli v krásnych vianočných kostýmoch a spríjemnili návštevníkom Vianočných zastavení večer. 

V Modre pri poháriku vareného vína, či voňavých medovníčkoch ste mohli navštíviť aj náš špeciálny stánok, kde sa predstavil projekt Odpad sa nevyparí a okrem potrebných informáciach o odpade v Modre bolo možné zakúpiť aj ekologické výrobky a darčeky pre svojich blízkych. Výťažok poputuje na rozvíjanie tohto projektu v budúcnosti. 

Veríme, že sme sa spoločne naladili na Vianočnú atmosféru a spolu sme poslali dobro ďalej.  

Ďakujeme Mestu Modra, Mestskému kultúrnemu centru Modra a OZ AMAVET klub č. 944 Impulz, Mestskému múzeu Pezinok a ZŠ Na bielenisku za spoluprácu, bez ktorej by sme toto predstavenie nemohli uskutočniť. 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky: Jana Kuchtová

 

 

 

 

Ďakujeme